Maciej Rogalski maciej rogalski

News Blog

Zastanawialiście się kiedyś w jakiej amerykańskiej firmie najlepiej by się pracowało? Odpowiedzi na te pytanie po raz kolejny spróbował odnaleźć odpowiednik polskiego Pracuj.pl - portal Glassdoor. Apple znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Firma Intel ogłosiła niedawno, że ich procesory Ivy Bridge posiadać będą wsparcie dla rozdzielczości dużo większej niż znane nam do tej pory Full HD.

Apple najwidoczniej planuje całkowicie „odciąć się” od wszechobecnych kabli a posłużyć temu mogłaby współpraca z firmą WiTricity zajmującą się kwestią bezprzewodowego zasilania urządzeń.

Apple ogłosiło, że od 17 września iPad będzie dostępny w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej, będą to: Argentyna, Chile, Kolumbia, Ekwador oraz Peru. Dodatkowo firma z Cupertino znalazła najprawdopodobniej rozwiązanie na ciągłe problemy z dostępnością urządzenia.

W ciągu ostatnich dni wiele pisze się w sieci o podejściu Apple do przedstawionej wraz z iPhonem 4 nowej funkcji – FaceTime. Nie da się ukryć, że firma Steve’a Jobs’a promuje swoje nowe produkty właśnie za pośrednictwem tej usługi.

Na niedawnej konferencji, którą mieliśmy przyjemność dla Was relacjonować, Steve Jobs zaprezentował nową wersję iTunes, a wraz z nią muzyczny portal społecznościowy – Ping.

Wszyscy spodziewaliśmy się, że dużą część dzisiejszej konferencji w San Francisco zajmą iPody. Tak też się stało. Pomimo, że część szczegółów została już wcześniej ujawniona w internecie, to i tak Apple potrafiło wszystkich zaskoczyć.

Do sieci wyciekły zdjęcia etui do najnowszej edycji iPod’a Nano 6. generacji oraz nowych iPod’ów touch. Oczywiście są to tylko spekulacje, wszystkiego dowiemy się 1 września na konferencji Apple, którą będziemy dla Was relacjonować na żywo.

Ostatni już operator w Polsce podał oficjalne ceny iPhone’a 4. Porównując ceny, czasami opłaca się być ostatnim.

*Według serwisu Patently Apple, firma z Cupertino stworzyła nowy patent mający w przyszłości wprowadzić obsługę takich urządzeń jak iMac czy MacBook nie tylko za pośrednictwem systemu OS X ale również iOS znanego z iPada czy iPhone'a. * Opisany fragnemt patentu skupia się bardziej na iMaku. Urządzenie miałoby przełączać się pomiędzy systemami w momencie przesunięcia ekranu w poziom. Takie zdarzenie miałyby sprawdzać czujniki obrotowe w połączeniu z dotykowymi obramówkami iMaka. Istniałaby oczywiście możliwość sterowania komputerem zarówno klawiaturą i myszką (w przypadku orientacji pionowej) jak i dotykowo (w orientacji poziomej).

PlusGSM już w poniedziałek wprowadzi iPhone'a 4 do swojej oferty.